Krystaly pro podporu mateřství a těhotenství

 

Ať už jste nová máma nebo čekáte na své třetí (nebo čtvrté, nebo páté, nebo.....?) děťátko, být rodičem může silně ohrozit váš „denní plán hry“ :). 

Vzestupy a pády jsou časté, nedostatek spánku může být vysilující a boj o nalezení rovnováhy nikdy nezmizí. Jako matka možná nikdy nedosáhnete té dokonalé rovnováhy mezi péčí o sebe a „nevolnictvím“ (:D), ale je to možné (a vhodné!!) projevit si trochu podpory, jak jen to půjde. Znám to ze své vlastní zkušenosti. Jako matka jednoho ročního čerta toho mám často dost a mé energie na bodě nula se hlásí o doplnění zásob. V takových dnech smekám klobouk před ženami, které mají více dětí. 

Znám ale způsob jak si do mého běžného dne přidat trochu vitální energie a sebepéče a to s malým úsilím.  

Jako i v jiných náročných emocích a pocitech, zajdu do své lékárničky s krystaly. 

 

Moji favorité pro náročný den matek/otců jsou: měsíční kámen, růženín, achát a citrín.

 

  • Měsíční kámen

Tento zasněný, éterický kámen přímo usměrňuje energie Měsíce. Hrozivou energii, která má sílu tlačit a stahovat přílivy pěti hlubokých oceánů, nemluvě o našich emocích. Vzhledem ke svému spojení s Měsícem se jedná o krystal, který vládne při uklidňování bolesti a emocí, stejně jako při odemykání bohyně uvnitř nás což z něj dělá nejlepší kámen pro vyrovnávání hormonů a nabízí podporu v obdobích velkých hormonálních změn, jako je porod, puberta nebo menopauza.

 

  • Růženín

Růženín byl po staletí používán při milostných rituálech a obřadech a zůstává kamenem bezpodmínečné lásky dál. Ať už je to láska k sobě samému, platonická nebo romantická, nebo láska mezi matkou a dítětem, růženín vytahuje pocit lásky na vyšší úroveň a zvědomí ho ve chvílích, kdy jsme zaslepené negativními emocemi. Růženín nám pomáhá odpouštět a chápat, je silně spojen s prvkem vody, její léčivá vlastnost je ta, že nechá nepotřebné přirozeně odplynout. Vyplavuje toxické energie a emoce, které hrozí, že vás zatíží.

 

  • Achát

Achát je ideální pro zkoumání sebe sama a svébytných omezení a vzorců, které vytvořily naše životní zkušenosti. Hřejivé ochranné vlastnosti achátu podporují bezpečnost a sebevědomí a je to skvělý krystal, který můžete mít po boku během těhotenství i mimo něj. Může pomoci novým matkám vyhnout se „baby blues“ a nošený mezi prsy podporuje kojení.

 

  • Citrín

Citrín je kámen stejně jasný jako jeho energie. Vyzařuje více pozitivity a radosti než krabice plná štěňátek :D. Citrín je perfektní kámen pro boj s negativní energií jakéhokoliv druhu tím, že ji rozbije a rozptýlí. Přidejte kousek citrínu do ložnice, abyste vnesli světlo a hojnost do svého intimního prostoru, nebo do dětské ložnice, abyste vnesli pocit bezpečí a zlatavou světelnou sílu.