Halit sůl kamenná krystaly Polsko

exkluzivní mineralogický nález - jedinečnost - čistota - krása

 Halit - Krystalovaná kamenná sůl z Wieliczky (důl Velička) v Polsku patří dnes už mezi "mineralogické starožitnosti".

Doly na kamennou sůl u Wieliczky totiž už mnoho let sůl netěží, a tak se na trhu objevují už jenom staré mineralogické nálezy, a to velice vzácně. Sůl se tady těžila už od středověku a v dolech je dokonce ze soli vytesaná madona i celá kaplička, kam se horníci v podzemí chodili modlit. Vzorky krystalované soli z Wieliczky patří mezi evropskou špičku i přes to, že dnes už nejsou žádné nové nálezy. Kamenná sůl je díky své jedinečné krystalické mřížce mistrovské dílo přírody.

Halit má pozitivní účinky na dýchací aparát - prospívá zejména astmatikům a alergikům, působí také příznivě při nachlazení i zánětech průdušek.Tlumí deprese a pozitivně tedy ovlivňuje náladu i kondici člověka. Halit ostraní bolest hlavy a migrénu, slabost, nevolnost, duševní rigiditu, pomůže při nespavosti. Je zdrojem vitality, optimismu, protože sníží hladinu stresu. Uvolní svaly, zlepší pleť, nehty i vlasy.

 

  favicon_diamant

Dostupnost Vyprodáno
Kód: 817
390 Kč –54 % 180 Kč
Halit sůl kamenná krystaly Polsko
69ABA7E4 466B 4A3A A91C 32757003CED8
390 Kč –54 %

 

  • 1ks kamenná sůl
  • původ : Polsko - Wieliczka
  • velikost : cca 4-6 cm
  • váha : cca 50-80 g
  • každý nerost je jedinečný a nelze zaručit naprostou autenticitu barev a tvaru
 
diamant_gaia

Všechny minerály a drahé kameny mají svou vnitřní krystalovou mřížku, podle které jsou v nich uspořádané molekuly. Proto vybíráme převážně krystaly v neopracované formě, věříme, že jejich energie jimi v této podobě proudí nejsilněji. Broušené kameny jsou broušeny mistrovsky. Mistr brusič dodržuje toky energií i lom světla a vybrousí tak mistrovský kousek, který v sobě nese stejnou, původní energii kamene. 

Zaručujeme vám, že krystaly rozzáří váš domov, nabijí ho teplem, láskou a pozitivní energií.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Surové kameny
Zdarma minerální dáreček: Ano